Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki MAŁOPOLSKA KARPATY OFFer

Festiwal Małopolska Karpaty OFFer to impreza kulturalna, podczas której twórcy wszystkich krajów karpackich i nie tylko prezentować będą całe bogactwo tematów jakie człowiek jest z siebie „wydobyć" (poprzez muzyków, grajków ulicznych, kataryniarzy, kuglarzy, szczudlarzy, mimów, teatrów ulicznych, malarzy, landszafciarzy, rzeźbiarzy, hafciarki, fajerszołów, instalatorow oraz graficiarzy i hiphopowców do „gwiazd’-profesjonalistów, którzy zaczynali na ulicy), tworząc na ulicy sztukę wynikającą z połączenia i przetworzenia przez nich wartości niesionych przez kulturę tradycyjną, ludową, lokalną w całej jej różnorodności warunkowanej odmiennościami narodowościowymi, historycznymi i artystycznymi.

 

Wielobarwność i różnorodność prezentacji artystycznych, rożnego typu działań, strojów, typów ludzkich, będzie animować historyczne centrum miasta, rynek, uliczki, puby, ogródki i blokowiska. Poprzez zaprezentowanie artystów ulicy karpackiej minionej epoki (cymbaliści, kataryniarze itp.) i zjawisk artystycznych na ulicy nam współczesnej (blues, hip-hop) pokażemy, że "kultura ulicy" była i jest istotną częścią kultury w ogóle, bo chociaż istnieje poza nurtem oficjalnym dociera do nas na co dzień, a jej siłą jest autentyczność i wolność wypowiedzi .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
EVENT NOWOSĄDECKI. 28 GRUDNIA 2010 (1)
AKCJA INFORMACYJNO - PROMOCYJNA....
 
EVENT ZAKOPIAŃSKI. 26 LISTOPADA 2010 (1)
AKCJA INFORMACYJNO - PROMOCYJNA ...
 
 
 
 
Monografia Instrumentów Karpackich vol.1 (0)
Wydawnictwo Instytutu Europa Karpat - Oddziału MCK SOKÓŁ  pn. Monografia Instrumentów Karpackich vol.1 wyróżnione  przez jury za niezwykłe walory edukacyjne w konkursie Polskiego Radia NOWA TRADYCJA 2010 w ramach  XIII ...
 
 
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat