Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

2005

W roku 2005 projekt nosi podtytuł "XXV lat Solidarności - od Gdańska do Kijowa".

Jak zawsze projekt skłąda się z dwóch części: Biesiady Karpackiej, która odbywa się 13 i 14 sierpnia po dwóch stronach granicy - w Piwnicznej i Starej Lubovni oraz z międzynarodowej konferencji, która została zaplanowana na 21 października.


Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i UKIE.

Biesiada Karpacka 2005
Biesiada Karpacka 2005
Wielkimi krokami zbliża się sierpień, kiedy to Instytut Europa Karpat organizuje BIESIADĘ KARPACKĄ w ramach projektu „Nasze wiano dla Europy”. Zapraszamy 13 siepnia do Piwnicznej, a 14 – do Starej Lubovni na Słowacji.
 
MUZYKA, JADŁO, TANIEC - KARPACKI PRZEKŁADANIEC
MUZYKA, JADŁO, TANIEC - KARPACKI PRZEKŁADANIEC
Już za chwileczkę, już za momencik trzecia Biesiada zacznie się kręcić.... 13 sierpnia - Piwniczna, 14 sierpnia - Stara Lubovnia
 
Wiecnie biesiadowoł nie bedzies...
Wiecnie biesiadowoł nie bedzies...
„Wiecnie se biesiadowoł nie bedzies, ale coś pobiesiadowoł – to Twoje”. Tą parafrazą słów ks. Józefa Tischnera można się posłużyć, aby oddać nastrój panujący wśród uczestników III edycji Biesiady Karpackiej. Pomimo tego, że długi weekend obfitował w wiele atrakcji, które przygotowano dla mieszkańców i turystów przebywających na Sądecczyźnie, Biesiada Karpacka przyciągnęła wiele osób. Z roku na rok grono uczestników imprezy się powiększa.
 
XXV lat Solidarności od Gdańska do Kijowa - III edycja projektu
XXV lat Solidarności od Gdańska do Kijowa - III edycja projektu "Nasze wiano dla Europy"
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. „XXV lat Solidarności – od Gdańska do Kijowa”, która odbędzie się w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu 21 października 2005. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem przyjął Prezydent RP, ikona polskich przemian - Lech Wałęsa, który potwierdził również swoją obecność na tym spotkaniu. Patronami są także Konsulowie Generalni Państw Grupy Wyszehradzkiej, a współgospodarzami: Marszałek Małopolski Janusz Sepioł, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu – NLU Krzysztof Pawłowski i Andrzej Szkaradek – legenda sądeckiej „Solidarności”.
 
SOLIDARNOŚĆ OD GDAŃSKA DO KIJOWA - PRZYSTANEK NOWY SĄCZ
SOLIDARNOŚĆ OD GDAŃSKA DO KIJOWA - PRZYSTANEK NOWY SĄCZ
W piątek 21 października aula główna Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu na długo przed godziną 11.00 była już wypełniona. Oprócz gości zaproszonych na konferencję posłuchać Lecha Wałęsy i dysydentów z Europy Środkowej przyszli tez studenci i uczniowie szkół średnich.
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat