Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

NIE ZAPOMNIJCIE O MNIE - JAN PAWEŁ II

"Nie zapomnijcie o mnie" to cykl spotkań poświęconych Janowi Pawłowi II. Spotkania odbywają się kazdego drugiego dnia miesiąca aż do 2 kwietnia 2006 r. (pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II).

 
Wyświetlone 31 - 34 ( z 34 )
poprzednia | 1 | [2]
Wrzesień z Janem Pawłem i
Wrzesień z Janem Pawłem i "Solidarnością"
W cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” zapraszamy wraz z Inicjatywą Społeczną "Sercem budowane" na kolejne spotkanie z myślą i dziełem Ojca Świętego Jana Pawła II. Spotkamy się jak co miesiąc – 2 września.
 
Jan Paweł II i Sądeczanie - wystawa fotografii
Jan Paweł II i Sądeczanie - wystawa fotografii
W dniu 16 czerwca o godz. 19.00 w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu odbył się wernisaż wystawy fotografii zatutuowanej "Jan Paweł II i Sądecczanie". Wystawa to kolekcja ponad 100 zdjeć wykonanych w trakcie odwiedzin u Ojca Świętego.
autor: BM /
 
"W poszukiwaniu Skały Piotrowej" - relacja z wyprawy z Papieską Mapą Przygody
28-29 maja 2005 r. odbyła się organizowana przez Inicjatywę Społeczną "Sercem budowane" wyprawa z Papieską Mapą Przygody. Uczestnicy wyprawy pokonali trasą o której wspominał Jan Paweł II w czasie swojej "powtórki z geografii" w trakcie mszy kanonizacyjnej bł. Kingii 16 czerwca 1999 r. w Starym Sączu. Wszystko po to aby w Dunajcu znależ i wydobyć głaz który już od 16 czerwca będzie można zobaczyć na sądeckich plantach.
autor: BM / 2005-06-22 / ostatnia modyfikacja: 2005-11-30 /
 
Ojciec Święty w tajnych dokumentach SB - spotkanie pierwsze, 2 maja
Ojciec Święty w tajnych dokumentach SB - spotkanie pierwsze, 2 maja
W maju gościem specjalnym spotkania z myślą i dziełem Ojca Świętego był Marek Lasota z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Jest on naukowcem, który został przez IPN oddelegowany do badania dokumentów związanych z naszym papieżem, który jeszcze jako biskup krakowski podlegał inwigilacji służb specjalnych PRL. Piękne pieśni w wykonaniu uzdolnionej młodej sądeczanki Ewy Korwin dostarczyły publiczności wiele wzruszeń, a z ekranu kinowego jeszcze raz uśmiechał się do nas Jan Paweł II.
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat