Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

"HIOB" WG. KAROLA WOJTYŁY W SĄDECKIM SOKOLE

autor: MB /

W ramach cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” Instytut Europa Karpat przy MCK SOKÓŁ, Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ, Inicjatywa Społeczna „Sercem budowane” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, zapraszają w 3. rocznice śmierci Jana Pawła II -1 kwietnia (wtorek) o godz. 19:30, (sala im. Lucjana Lipińskiego MCK Sokół) - na spektakl „Hiob’’ wg. Karola Wojtyły w wykonaniu Teatru Woskresinnia ze Lwowa.


SZANOWNI PAŃSTWO!

 

 

 

Zbliża się trzecia rocznica śmierci wielkiego Papieża i Polaka – Jana Pawła II.
Co roku z tej okazji Instytut Europa Karpat przy MCK Sokół wraz ze stowarzyszeniem Inicjatywa Społeczna SERCEM BUDOWANE organizują ciekawe wydarzenie kulturalne, aby dać mieszkańcom Nowego Sącza i regionu okazję do wspólnego przeżywania artystycznych wrażeń

 

 

W tym roku proponujemy nagradzane na licznych europejskich festiwalach teatralnych przedstawienie „Hiob” wg. sztuki Karola Wojtyły, napisanej przez Niego w 1940 r. pod wpływem wojennych doświadczeń. Idea spektaklu dotyka relacji między Bogiem a człowiekiem, buduje wiarę w dobroć i sprawiedliwość Boga oraz w to, że stałość w największych nawet cierpieniach zawsze zostaje nagrodzona. Przedstawienie w wykonaniu znakomitego Lwowskiego Teatru Woskresinnia zachwyca obrazem, wielogłosowym cerkiewnym śpiewem, ruchem, niepowtarzalną scenografią i kostiumami. To misteryjne widowisko musi pozostawić ślad nawet w najbardziej sceptycznym widzu. Minimalna wiedza o biblijnym Hiobie i jego tragedii wystarcza, by zrozumieć to pełne symboli i ekspresji aktorskiej przedstawienie.

 

 

Teatr Woskresinnia powstał w 1990 r. we Lwowie na fali przeobrażeń społecznych po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. Jego twórcą i dyrektorem artystycznym jest Jarosław Fedoryszyn. On też wyreżyserował Hioba.

 

 

Serdecznie zachęcamy do uczczenia trzeciej rocznicy śmierci Jana Pawła Wielkiego poprzez uczestnictwo w napisanym przez Niego dramacie w niezwykłej interpretacji Lwowskiego teatru. Warto podkreślić, że publiczność w różnych krajach odbiera tę inscenizację entuzjastycznie, nagradzając aktorów owacjami na stojąco.

 

 

Spektakl grany w języku polskim, ze śpiewami ukraińskimi odbędzie się w sali
im. Lucjana Lipińskiego MCK Sokół dnia 1 kwietnia o godz. 19.30. Przedstawienie trwa 60 minut. Bilety w cenie 20 i 15 zł. Można nabyć w kasie Kina Sokół. Rezerwacje pod numerem telefonu: (18) 44 82 643. Wiecej informacji o spektaklu na stronie
http://www.voskresinnia.eu/752.html

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat