Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

11. listopada - patriotyczne pieśni pod Dębem Wolności

Instytut Europa Karpat wraz z Inicjatywą Społeczną Sercem Budowane zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych pod Dębem Wolności na sądeckich plantach w Święto Niepodległości 11 listopada. Spotykamy się tam po Mszy św., która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele św. Kazimierza o godz. 10.00.


Warto przy okazji kolejnego Święta Niepodległości przypomnieć sobie, że Dąb Wolności został zasadzony przez naszych Ojców w 1918 roku, aby uczcić odzyskaną po zaborach wolność.

 

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, którego członkowie byli kiedyś inicjatorami tego przedsięwzięcia, postanowiło zapoczątkować w Nowym Sączu tradycję wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych w miejscu, gdzie drzewo będące symbolem wolności szumi nad skałą poświęconą naszemu największemu Rodakowi, wielkiemu patriocie i człowiekowi, który uwielbiał wspólne śpiewanie - Janowi Pawłowi II.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Sądeczan do wspólnego, radosnego świętowania tego największego narodowego święta. Mamy nadzieję, że zbierze się spore grono osób, które przy takich okazjach chcą być razem i przeżywać je we wspólnocie.

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat