Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Święty: aż po krańce Ziemi - szóste spotkanie z Janem Pawłem

W cyklu "nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II" spotykamy się znowu
2 października. Inicjatywa Sądecka Sercem Budowane, Małopolskie Centrum Kultury Sokół i działający przy nim Instytut Europa Karpat zapraszają na wyjątkowe atrakcje październikowego spotkania.


Zaczynamy - jak zawsze - od Mszy św. w kościele św. Kazimierza (18.00), na której modlimy się o rychłą beatyfikację papieża - Polaka.


Około 19.00 w Sokole rozpocznie się wernisaż wyjątkowej wystawy fotograficznej. "Jan Paweł II Święty: Aż po krańce ziemi". Nowy Sącz znalazł się na światowej trasie tej wystawy pośród takich miast jak Boston, Nowy Jork, Salem, New Britain, Doylestown, Los Angeles, San Diego, czy Yorba Linda. W ramach wystawy, poprzez fotogramy słynnych fotografów papieża: Adama Bujaka, Grzegorza Gałązki, Arturo Mari i Ryszarda Rzepeckiego a także innych autorów przedstawiona została cząstka posługi papieskiej sprawowanej przez niemal 27 lat przez Jana Pawła II.


Wśród wielu autorów prezentowanych na tej wystawie fotografii znaleźli się także dwaj sądeczanie: znany artysta fotografik Sylwester Adamczyk i jego syn Jakub.


Około 19.30 z galerii przeniesiemy się na Salę Sichrawy. Gościem specjalnym spotkania będzie tym razemAdam Bujak. Ten wybitny artysta fotografik, który potrafi zatrzymać w kadrze nie tylko obraz, ale i atmosferę sięgającą często mistycyzmu, wykonał setki tysięcy zdjęć samego Jana Pawła i miejsc, które papież odwiedzał na swym pielgrzymim szlaku. Artysta potrafi też w niezwykle sugestywny sposób opowiadać o swym Wielkim Modelu (modelu nie tylko w wymiarze artystycznym). 


Artystyczną oprawę spotkania przygotował powszechnie znanego, a w Nowym Sączu szczególnie lubiany i szanowany artysta -  Józef Broda.


Uwieńczeniem niedzielnego wieczoru stanie się Apel Jasnogórski pod Skałą Piotrową na Sądeckich Planatach o godz. 21.00.


Dziękujemy stałym bywalcom tych niezwykłych spotkań, a tych, którzy jeszcze nie byli, serdecznie zapraszamy. Niech nasze uczestnictwo w tych wydarzeniach będzie świadectwem  tego, że NIE ZAPOMINAMY O OJCU ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II.

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat