Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

„TYLKO MIŁOŚĆ” – recital Antoniny Krzysztoń dedykowany Janowi Pawłowi II w szóstą rocznicę jego śmierci

W ramach cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II”, Instytut Europa Karpat Oddział MCK SOKÓŁ, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Inicjatywa Społeczna „Sercem budowane” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, serdecznie zapraszają do uczczenia szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła Wielkiego, poprzez wspólne uczestnictwo w zaplanowanych z tej okazji artystycznych i religijnych wydarzeniach. 1 i 2 kwietnia będą dniami, w których wyrażać będziemy wdzięczność za wspaniałe dzieło i przykład, jakie zostawił nam Ojciec Święty.


Wśród wydarzeń i spotkań pierwszego dnia uroczystości rocznicowych, wyjątkowym akcentem będzie recital zatytułowany „Tylko miłość”, w wykonaniu Antoniny Krzysztoń i jej Zespołu. Bezpłatne bilety na występ, który odbędzie się w Sali im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ o godzinie 19:30, będą do nabycia w naszym Instytucie już od 21 marca.

 

 

„Bo miłość jest jedna. Wypływa z tego samego źródła. Jeśli ktoś jest tego świadomy – nigdy nie zbłądzi”.

Antonina Krzysztoń

 

Autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i gitarzystka. Antonina Krzysztoń, bo o niej mowa, jest artystką od lat tworzącą w nurcie poezji śpiewanej. Wraz ze swoim Zespołem, w skład którego wchodzą: gitarzysta Marcin Majerczyk, basista Paweł Mazurczak i grający na instrumentach perkusyjnych Mikołaj Wielecki występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z tego rodzaju muzyką. Debiutowała w 1980 roku na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Gdańsku, by zaraz potem rozpocząć współpracę z kabaretem „Pod Egidą”. W 1983 r. otrzymała główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. Szerszej publiczności dała się poznać, gdy w 1993 roku z piosenką „Perłowa Łodź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. Współpracowała z wieloma artystamii, między innymi: Michałem Lorencem, Grzegorzem Królikiewiczem, Leszkiem Możdżerem, Joszko Brodą i Mietkiem Szczęśniakiem. Przede wszystkim jednak, Artystka znana jest ze wspaniałych interpretacji piosenek czeskiego barda Karela Kryla, a także z muzycznych opracowań wierszy Zbigniewa Herberta. Ostatnio, najczęściej można ją usłyszeć w kościołach, gdzie prezentuje piosenki, poprzez które stara się trafić do ludzi o odmiennych poglądach. Jej utwory są bardzo różnorodne, dlatego prawie każdy znajdzie wśród nich coś bliskiego sobie. Już niedługo, również i my będziemy mieli ku temu okazję.

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWYCH:

 

1 kwietnia:

 

18.00 – Kościół św. Kazimierza

Msza Święta

 

19.30 – MCK SOKÓŁ, sala im. L. Lipińskiego

Recital TYLKO MIŁOŚĆ

 

21.00 – Skała Piotrowa na Plantach

Apel Jasnogórski

 

2 kwietnia:

 

18.30 - Bazylika św. Małgorzaty

Msza Święta

 

20.00 - Pomnik Jana Pawła II na płycie Rynku

Początek procesji różańcowej

 

21.00 - Skała Piotrowa na Plantach

Apel Papieski

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat