Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

NIE ZAPOMNIJCIE O MNIE - JAN PAWEŁ II

"Nie zapomnijcie o mnie" to cykl spotkań poświęconych Janowi Pawłowi II. Spotkania odbywają się kazdego drugiego dnia miesiąca aż do 2 kwietnia 2006 r. (pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II).

 
Wyświetlone 1 - 30 ( z 35 )
[1] | 2 | następna
Nagórski / Wośko
Tribute to Kaczmarski
w ramach projektu Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II
Nagórski / Wośko Tribute to Kaczmarski w ramach projektu Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II
Koncert Tribute to Kaczmarski to kolejne wydarzenie upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie. 16 czerwca o godz. 19.30 w MCK SOKÓŁ usłyszmy niezapomniane utwory Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu dwóch znakomitych instrumentalistów. Oprócz gry na gitarze, talent wokalny zaprezentuje Mateusz Nagórski, a na fortepianie zagra Miłosz Wośko. Wydarzenie będzie też okazją do uczczenia 15. rocznicy śmierci legendarnego Barda. Koncertowi towarzyszyć będą tradycyjnie: Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i świętość Jana Pawła II w kościele św. Kazimierza oraz Apel Jasnogórski przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach.
 
Błogo – koncert Agnieszki Musiał,
w ramach projektu Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II
Błogo – koncert Agnieszki Musiał, w ramach projektu Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II
Instytut Europa Karpat wraz z Inicjatywą Społeczną Sercem Budowane zaprasza na kolejne wydarzenie upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II na Sądecczyźnie. 16 czerwca (sobota) o godz. 19.00 w MCK SOKÓŁ usłyszmy przepiękne utwory Agnieszki Musiał z jej debiutanckiej płyty pt. „błogo”. Agnieszka Musiał jest utalentowaną wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Płyta „błogo” to wyjątkowa opowieść zawarta w 11 piosenkach, w której słychać elektryzujący głos Artystki, malownicze aranżacje i podkreślające przekaz, niebanalne teksty. Koncertowi towarzyszyć będą tradycyjnie: Msza św. dziękczynna za życie, dzieło i świętość Jana Pawła II w kościele św. Kazimierza oraz Apel Jasnogórski przy Skale Piotrowej na Sądeckich Plantach.
 
Miłość zmartwychwstała - musical o życiu Siostry Julii Rodzińskiej
Miłość zmartwychwstała - musical o życiu Siostry Julii Rodzińskiej
Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II – musical „Miłość zmartwychwstała” Instytut Europa Karpat wraz z Inicjatywą Społeczną Sercem Budowane zaprasza na niezwykły musical pt.: „Miłość zmartwychwstała”, opowiadający o życiu Siostry Julii Rodzińskiej – zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr świętego Dominika, która zginęła w obozie koncentracyjnym w Stutthof, a którą Jan Paweł II ogłosił błogosławioną w gronie 108 Męczenników II Wojny Światowej. Wydarzenie odbędzie się w ramach corocznego projektu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” i będzie miało wymowę dziękczynienia za Osobę i pontyfikat wielkiego papieża - Małopolanina.
 
Góralowi Górale - koncert zespołu Turnioki w ramach cyklu Nie zapomnijcie o mnie
Góralowi Górale - koncert zespołu Turnioki w ramach cyklu Nie zapomnijcie o mnie
16 czerwca przypada 17 rocznica wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie. W roku 2005 po śmierci Jana Pawła w tym właśnie dniu ustawiono w Nowym Sączu na Plantach „Skałę Piotrową”, głaz z Dunajca upamiętniający symbolicznie życie i dzieło papieża - Małopolanina, który wspominał w Starym Sączu swoje wędrówki po Beskidach i spływanie Dunajcem do Nowego Sącza. Ustawienie Skały było efektem działania Inicjatywy Społecznej Sercem Budowane, która zawiązała się w pierwszych dniach po śmierci papieża, by upamiętniać jego życie i dzieło oraz modlić się o jego beatyfikację.
 
"Myśleć sercem - papieskie inspiracje", spektakl przy Skale Piotrowej
16 czerwca br. minęła szesnasta rocznica wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie. W roku 2005 po śmierci Jana Pawła w tym właśnie dniu ustawiono w Nowym Sączu na Plantach „Skałę Piotrową”, głaz z Dunajca upamiętniający symbolicznie życie i dzieło papieża - Małopolanina, który wspominał w Starym Sączu swoje wędrówki po Beskidach i spływanie Dunajcem do Nowego Sącza. Ustawienie Skały było efektem działania Inicjatywy Społecznej Sercem Budowane, która zawiązała się w pierwszych dniach po śmierci papieża, by upamiętniać jego życie i dzieło oraz modlić się o jego beatyfikację. W tym roku obchodziliśmy dziesiątą już rocznicę ustawienia Skały, w rok po kanonizacji Jana Pawła II.
 
Koncert
Koncert "Myśleć sercem - papieskie inspiracje" w ramach projektu "Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II"
16 czerwca 2015 r. przypada 16 rocznica wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie. W roku 2005 po śmierci Jana Pawła w tym właśnie dniu ustawiono w Nowym Sączu na Plantach „Skałę Piotrową”, głaz z Dunajca upamiętniający symbolicznie życie i dzieło papieża - Małopolanina, który wspominał w Starym Sączu swoje wędrówki po Beskidach i spływanie Dunajcem do Nowego Sącza. Ustawienie Skały było efektem działania Inicjatywy Społecznej Sercem Budowane, która zawiązała się w pierwszych dniach po śmierci papieża, by upamiętniać jego życie i dzieło oraz modlić się o jego beatyfikację. W tym roku będzie to jubileuszowa, dziesiąta już rocznica ustawienia Skały, w rok po kanonizacji Jana Pawła II.
 
„TYLKO MIŁOŚĆ” – recital Antoniny Krzysztoń dedykowany Janowi Pawłowi II w szóstą rocznicę jego śmierci
„TYLKO MIŁOŚĆ” – recital Antoniny Krzysztoń dedykowany Janowi Pawłowi II w szóstą rocznicę jego śmierci
W ramach cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II”, Instytut Europa Karpat Oddział MCK SOKÓŁ, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Inicjatywa Społeczna „Sercem budowane” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, serdecznie zapraszają do uczczenia szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła Wielkiego, poprzez wspólne uczestnictwo w zaplanowanych z tej okazji artystycznych i religijnych wydarzeniach. 1 i 2 kwietnia będą dniami, w których wyrażać będziemy wdzięczność za wspaniałe dzieło i przykład, jakie zostawił nam Ojciec Święty.
 
KONCERT CHÓRU GOSPEL,  2 grudnia 2010r. godz. 19.30 w sali im. R. Sichrawy MCK SOKÓŁ
KONCERT CHÓRU GOSPEL, 2 grudnia 2010r. godz. 19.30 w sali im. R. Sichrawy MCK SOKÓŁ
W ramach cyklu spotkań pn. "Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II", Instytut Europa Karpat przy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, wszystkich serdecznie zaprasza na koncert CHÓRU GOSPEL z Nowego Sącza. Koncert odbędzie się na sali im. Romana Sichrawy MCK SOKÓŁ, w dniu 2 grudnia 2010 o godz. 19.30. WSTĘP WOLNY!!!!
 
PASJA XXI, Widowisko Multimedialne, 27 marca 2010r. w Nowym Sączu
PASJA XXI, Widowisko Multimedialne, 27 marca 2010r. w Nowym Sączu
Miasto Nowy Sącz i MCK SOKÓŁ zapraszają na Widowisko Multimedialne PASJA XXI, które odbędzie się w Kościele pw. Świętego Ducha, 27 marca (sobota) o godz. 19.00
 
Stanisław Soyka - Tryptyk Rzymski, 31 marca 2010r. w Nowym Sączu.
Stanisław Soyka - Tryptyk Rzymski, 31 marca 2010r. w Nowym Sączu.
W środę 31 marca 2010 r. w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ o godz. 19.30 odbędzie się dedykowany Janowi Pawłowi II koncert Stanisława Soyki, który zaprezentuje swoje kompozycje muzyczne do słów Tryptyku Rzymskiego autorstwa Jana Pawła II.
 
Inicjatywa Społeczna SERCEM BUDOWANE - jak się zaczęło?
Inicjatywa Społeczna SERCEM BUDOWANE - jak się zaczęło?
W Nowym Sączu wokół idei głębszego poznawania myśli i kontynuacji w lokalnym wymiarze dzieła Jana Pawła II powstała Inicjatywa Społeczna „SERCEM BUDOWANE”. Skupiła ona ludzi z wielu środowisk. Pierwszym przedsięwzięciem Inicjatywy jest właśnie cykl spotkań, które odbywać się będą aż do kwietnia 2006 drugiego dnia każdego miesiąca. Pomysł zrodził się na fali wielkich wzruszeń i poszukiwania wspólnoty, które będą przez wiele jeszcze lat wspominane jako fenomen ostatnich dni Jana Pawła II i Jego nadzwyczajnej Obecności w pierwszych dniach po śmierci.
 
"Wystarczy być" - koncert dedykowanany Janowi Pawłowi II w IV rocznicę śmierci.
W ramach cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II”, Instytut Europa Karpat przy MCK SOKÓŁ, Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ, Inicjatywa Społeczna „Sercem budowane” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, serdecznie zapraszają, do uczczenia czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła Wielkiego poprzez uczestnictwo w zaplanowanych wydarzeniach rocznicowych, będących okazją do wspólnego przeżywania artystycznych i religijnych wrażeń.
 
Dlaczego Skała Piotrowa przy Dębie Wolności?
Dlaczego Skała Piotrowa przy Dębie Wolności?
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., dla zaznaczenia końca niewoli, wybitni Sądeczanie biorący udział w I wojnie światowej posadzili dąb na plantach miejskich nadając mu miano „Dębu Wolności”. Wyrósł on w potężne drzewo. My Sądeczanie, w tym szczególnym miejscu, dla uczczenia pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II, w dniu 16 czerwca 2005 r., w 6-tą rocznicę wizyty Papieża na Ziemi Sądeckiej, umieściliśmy głaz wydobyty z Dunajca.
 
"HIOB" WG. KAROLA WOJTYŁY W SĄDECKIM SOKOLE
W ramach cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” Instytut Europa Karpat przy MCK SOKÓŁ, Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ, Inicjatywa Społeczna „Sercem budowane” oraz Urząd Miasta Nowego Sącza, zapraszają w 3. rocznice śmierci Jana Pawła II -1 kwietnia (wtorek) o godz. 19:30, (sala im. Lucjana Lipińskiego MCK Sokół) - na spektakl „Hiob’’ wg. Karola Wojtyły w wykonaniu Teatru Woskresinnia ze Lwowa.
autor: MB /
 
Leszek Mądzik w Nowym Sączu.
W II rocznicę śmierci Jana Pawła II
Leszek Mądzik w Nowym Sączu. W II rocznicę śmierci Jana Pawła II
W comiesięcznym cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” Inicjatywa Społeczna SERCEM BUDOWANE oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół zapraszają na serię interesujących wydarzeń kulturalnych związanych z twórczością Leszka Mądzika.
 
W cyklu
W cyklu "Nie zapomnijcie o mnie" wspominamy bohaterów - rotmistrz Pilecki
Podczas marcowego spotkania w comiesięcznym cyklu "Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II" Instytut Europa Karpat i Inicjatywa Społeczna SERCEM BUDOWANE organizują spotkanie poświęcone człowiekowi, który został uznany za jednego z sześciu najodważniejszych uczestników II wojny światowej.
 
Kolędowanie w Sokole
Kolędowanie w Sokole
W ramach cyklu "Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II" wraz z Inicjatywą Sądecką "SERCEM BUDOWANE" zapraszamy na wspólne kolędowanie do sali kominkowej MCK Sokół. Spotkanie odbędzie się 2 stycznia o godz. 19.00.
 
11. listopada - patriotyczne pieśni pod Dębem Wolności
11. listopada - patriotyczne pieśni pod Dębem Wolności
Instytut Europa Karpat wraz z Inicjatywą Społeczną Sercem Budowane zapraszają do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych pod Dębem Wolności na sądeckich plantach w Święto Niepodległości 11 listopada. Spotykamy się tam po Mszy św., która będzie odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele św. Kazimierza o godz. 10.00.
 
Dzień Dziecka z Ojcem Świętym
Dzień Dziecka z Ojcem Świętym
Inicjatywa nadal działa. Kontynuujemy cykl comiesięcznych spotkań z myślą i dziełem Jana Pawła II. Dnia 2 czerwca rozpoczęliśmy drugi rok działalności.
 
Copyright by Inicjatywa Sercem Budowane
Copyright by Inicjatywa Sercem Budowane
Wydaliśmy pierwszą książeczkę. Jest to „List Ojca Świętego Jana Pawła II do dzieci”. Jedyny taki dokument w historii Kościoła, który papież skierował do najmłodszych wiernych. Wszystkie dzieci z sądeckich szkół i przedszkoli otrzymały to wydawnictwo w prezencie na Dzień Dziecka. Spora liczba książeczek została rozprowadzona wraz z „Dziennikiem Polskim”, z którym współpracujemy ściśle odkąd powzięliśmy ten pomysł.
 
W I rocznicę śmierci Jana Pawła II - Requiem Mozarta
W I rocznicę śmierci Jana Pawła II - Requiem Mozarta
Inicjatywa Społeczna Sercem Budowane oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół zapraszają 1 kwietnia, w wigilię rocznicy śmierci Jana Pawła II na wielkie wydarzenie. Będzie to poświęcony pamięci Papieża - Polaka koncert, podczas którego orkiestra i chór ze Lwowa wykonają słynne "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta.
 
1 kwietnia - dzień niezwykły w Nowym Sączu
1 kwietnia - dzień niezwykły w Nowym Sączu
Ogromne rzesze Sądeczan wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych przez Inicjatywę Społeczną "Sercem budowane", Parafię św. Kazimierza oraz Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Naszą refleksję i wdzięczność za wielki pontyfikat rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. dr Jan Siedlarz. O godzinie 19-tej odbył się w Sokole wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem "Przybyliśmy...", a o godz. 19.30 rozbrzmiało Reqiuem W.A. Mozarta w wykonaniu chóru i orkiestry ze Lwowa. O godz. 21-ej tłum Sądeczan modlił się pod Skałą Piotrową na Sądeckich Plantach.
 
Pawłowa cywilizacja miłości
Pawłowa cywilizacja miłości
Gośćmi marcowego spotkania z myślą i dziełem Ojca Świętego Jana Pawła II byli ks. Mieczysław Puzewicz, wikariusz biskupi Metropolity Lubelskiego ds. młodzieży i jego młodzi współpracownicy z Lublina. Idąc za nauczaniem Papieża – Polaka podejmują oni rozmaite inicjatywy służące budowaniu cywilizacji miłości.
 
Wanda Półtawska lutowym gościem cyklu
Wanda Półtawska lutowym gościem cyklu "Nie zapomnijcie o mnie"
Dziesiąte spotkanie w cyklu „Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II” odbyło się 2 lutego. Naszym Gościem Specjalnym była dr Wanda Półtawska. Więźniarka obozu w Ravensbrück, ofiara eksperymentów medycznych, po wojnie ukończyła medycynę specjalizując się w psychiatrii. Stała się zagorzałą obrończynią życia. Od początku swojej działalności zawodowej pracuje w poradniach młodzieżowych i małżeńskich. Pracę w poradniach rozpoczynała wspólnie z księdzem Karolem Wojtyłą. Od tamtej pory połączyła ich trwała więź przyjaźni. Jest osobą, za którą - na prośbę Karola Wojtyły - modlił się o uzdrowienie św. Ojciec Pio.
 
Opłatek, jasełka, kolęda...
Opłatek, jasełka, kolęda...
W styczniu wspominaliśmy Ojca Świętego w Bożonarodzeniowym klimacie, który tak kochał. Zaprosiliśmy Sądeczan na opłatek, podczas którego były jasełka i kolędy.
 
Grudzień z Janem Pawłem - gość specjalny red. Zbigniew Nosowski
Grudzień z Janem Pawłem - gość specjalny red. Zbigniew Nosowski
Dnia 2 grudnia w cyklu „Nie zapomnijcie o mnie – Jan Paweł II” zapraszamy na kolejne spotkanie z myślą i dziełem Ojca Świętego. Gościem specjalnym będzie tym razem Zbigniew Nosowski – redaktor naczelny miesięcznika „Więź”.
 
Wielkie Duchy Narodu - spotkanie 2 listopada
Wielkie Duchy Narodu - spotkanie 2 listopada
W trakcie kolejnego spotkania z dziełem i myślą Jana Pawła Wielkiego w Dzień Zaduszny wspominaliśmy Wielkie Duchy Narodu czyli tych, którzy ukształtowali Największego z Rodu Polaków. On sam również przemawiał do nas z kart swego Testamentu...
 
Święty: aż po krańce Ziemi - szóste spotkanie z Janem Pawłem
Święty: aż po krańce Ziemi - szóste spotkanie z Janem Pawłem
W cyklu "nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II" spotykamy się znowu 2 października. Inicjatywa Sądecka Sercem Budowane, Małopolskie Centrum Kultury Sokół i działający przy nim Instytut Europa Karpat zapraszają na wyjątkowe atrakcje październikowego spotkania.
 
"Żar Solidarności" - piąte spotkanie z myślą i dziełem Jana Pawła II
Wrześniowe spotkanie w cyklu "Nie zapomnijcie o mnie - Jan Paweł II" poświęcone było świętowaniu 25 rocznicy "Solidarności", której Ojcem nazywany był nasz papież.
 
Piwnica pod Baranami dla św. Jana Pawła II
Piwnica pod Baranami dla św. Jana Pawła II
W poniedziałkowy wieczór spora rzesza sądeczan zebrała się na Plantach przed Skałą Piotrową i Dębem Wolności, by uroczyście uczcić 15. rocznice wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji bł. Kingi. Dla polskiego Ojca Świętego zagrali m.in. artyści Piwnicy pod Baranami.
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat