Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Znakomity koncert Zbigniewa Wodeckiego w Muszynie już za nami

Było to kolejne wydarzenie w ramach jubileuszu 10-lecia współpracy Województwa Małopolskiego i Kraju Preszowskiego. W sobotę w Amfiteatrze Zapopradzie wystąpili m.in. grupa Slnovrat z Bardejova oraz gwiazda wieczoru Zbigniew Wodecki.


Sobotnie wrześniowe popołudnie w Muszynie należy zaliczyć do udanych nie tylko ze względu na sprzyjającą jesienną aurę, ale też dzięki udanym występom  znakomitych artystów od tych mniej znanych, po Zbigniewa Wodeckiego we własnej osobie. Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się od występów najmłodszych wykonawców, którzy pokazali się na dużej scenie po raz pierwszy
w życiu i od razu w międzynarodowym otoczeniu. Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie wystąpił z koncertem „Co nam w duszy gra”, a następnie ruszyła prezentacja pt.„Pieśni i tańce regionu pogranicza” w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych realizowanych w ramach programu "Edukacja bez granic - w Lubotinie w Muszynie" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Szkole Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich w Muszynie we współpracy ze Szkołą Podstawową z Lubotina na Słowacji. Nad całokształtem występów młodych artystów czuwała Izabela Bajorek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie. Prowadzący  duet - Małgorzata Broda i Juraj Bochnia - przywitali publiczność po polsku i słowacku. Na koncert przybyło wielu znakomitych Gości - liczna delegacja ze Słowacji, Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Marek Lisansky, radni Województwa Małopolskiego i Powiatu Nowosądeckiego, Starosta Tatrzański, wójtowie i burmistrzowie gmin graniczących z Krajem Preszowskim. W imieniu Gospodarza - Województwa małopolskiego - głos zabrał Wicemarszałek Stanisław Sorys, natomiast Kraj Preszowski reprezentował Wiceżupan Jan Ragan. Podczas jubileuszu swój dorobek zaprezentowała bardzo ciekawa grupa muzyków-amatorów propagujących słowacki folk z dużą kulturą muzyczną. Piękne, melodyjne, świetnie zaaranżowane piosenki zespołu Slnovrat spodobały się zgromadzonej w Amfiteatrze muszyńskim publiczności. Słowaccy artyści ujęli polską publiczność również pięknie wykonanymi piosenkami w języku polskim - "Bosman" i "Biały krzyż". Potem przyszła kolej na występ Gwiazdy wieczoru – Zbigniewa Wodeckiego – który w chłodny już  wieczór doprowadził muszyńską publiczność do stanu wrzenia. Swój znakomity występ muzyczny okrasił dobrym słowem i inteligentnym  dowcipem. Artyście towarzyszył zespół muzyków, którzy sympatycznie dopełniali atmosferę zabawy i humoru. W ramach podziękowań za wspaniały występ, artyści zamiast symbolicznego bukietu kwiatów, otrzymali sznur czerwonych korali.

 

Realizatorem projektu jest „Województwo Małopolskie i Kraj Preszowski – 10 lat współpracy dla wspólnego rozwoju” jest Instytut Europa Karpat – oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

 

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 

 

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat