Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Chór SCHERZO w Kwiatoniu i Raslavican w Ladomirovej

W ostatni lipcowy weekend, 27 i 28 lipca, zapraszamy na kolejne koncerty na małopolsko – preszowskim szlaku UNESCO.


W ramach projektu „Województwo Małopolskie i Kraj Preszowski – 10 lat współpracy dla wspólnego rozwoju” Instytut Europa Karpat organizuje wydarzenia artystyczne w wybranych obiektach wpisanych na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury.
W sobotę 27 lipca o godz. 18.30 w przepięknej cerkwi św. Paraskewy w Kwiatoniu zaśpiewa znakomity Młodzieżowy Chór I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu SCHERZO. Pod dyrekcją dra Andrzeja Citaka chórzyści wykonają pieśni religijne od renesansu do współczesności. Będzie to pierwsze wydarzenie kulturalne w cerkwi w Kwiatoniu po jej wpisaniu na listę UNESCO, które nastąpiło w ostatnich dniach czerwca tego roku.
We wschodniej Słowacji, na dawnym szlaku handlowym z Węgier do Polski, leży wieś Ladomirová. W niedzielę 28 lipca zapraszamy do mieszczącej się tutaj XVIII-wiecznej cerkwi grekokatolickiej św. Michała Archanioła wpisanej na listę UNESCO w 2008 roku. O godzinie 18.00 rozpocznie się tutaj koncert Ľudovej hudby Stana Balaža z Raslavíc. Ta znakomita ludowa kapela wraz z zaprzyjaźnionymi solistami wykona program złożony z pieśni religijnych w pięknych aranżacjach.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat