Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Instytut Europa Karpat realizuje nowy projekt z okazji 10 rocznicy partnerstwa Małopolski i Kraju Preszowskiego na Słowacji

Na prośbę samorządu Województwa Małopolskiego i w porozumieniu z Krajem Preszowskim Instytut opracował projekt jubileuszowych wydarzeń uświetniających przypadającą w roku 2013 dziesiątą rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy sąsiadującymi regionami.


MCK SOKÓŁ złożyło opracowany przez Instytut wniosek aplikacyjny do Euroregionu Tatry w ramach III naboru mikroprojektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa.
 
Wniosek został oceniony pozytywnie i otrzymaliśmy środki na wdrożenie projektu, który obejmuje m.in.: realizację cyklu koncertów w polskich i słowackich obiektach UNESCO, wydanie mapy małopolsko-preszowskiego pogranicza z lokalizacjami skarbów światowego dziedzictwa kultury i przyrody.
 
Zwieńczeniem projektu będą planowane na wrzesień 2013 dwa jubileuszowe koncerty w Muszynie i Bardejowie. Podczas tych wydarzeń samorządy Województwa Małopolskiego i Kraju Preszowskiego przypomną o efektach dotychczasowej współpracy a także przedstawią uroczystą deklarację wyznaczającą ambitne plany na kolejną dekadę.
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat