Warning: Division by zero in /www/europakarpat/pinclude/TGCI_DocImg.inc on line 605
XVI Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

XVI Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

Instytut Europa Karpat zaprasza na realizowaną w ramach projektu Nasze Wiano dla Europy - XVI Biesiadę Karpacką, która odbędzie się 17 czerwca (niedziela) w godz. od 15.00 do 19.00 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
Tegoroczna Biesiada będzie również częścią Święta Małopolski, oferującego przez cały czerwiec mnóstwo interesujących wydarzeń i atrakcji, z którymi można się zapoznać tutaj: https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/projekty-partnerskie/kultura/swieto-malopolski


Dzięki swoim piętnastu już edycjom Biesiada zyskała uznanie nie tylko mieszkańców regionu, ale także gości reprezentujących wszystkie kraje karpackie. Impreza często określana jest mianem święta karpackich kultur, podczas którego wszyscy reprezentanci różnych regionów Karpat mogą czuć się równie ważni i docenieni. Zauważają też wtedy, że pomimo istniejących różnic są oni częścią jednego, większego kręgu kulturowego i, że w rzeczywistości łączy ich naprawdę wiele. Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XVI Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: CZARDASZ z Niedzicy oraz MSZALNICZANIE z Mszalnicy, którzy zaprezentują swój rodzimy folklor. Wiązankę różnych tańców i melodii regionalnych, a także tańców narodowych przedstawi zespół RZESZOWIACY z Mielca. Gwiazdą imprezy będzie słowacki zespół folklorystyczny VRANOVCAN. Nad Miasteczkiem Galicyjskim unosić się będą wspaniałe zapachy, bo podczas XVI Biesiady Karpackiej można będzie skosztować oryginalnych i bardzo smacznych dań regionalnych. Karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to więc okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą atrakcją Biesiady, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane ceramiczne mobile lub kwiaty i motyle z drewna osikowego będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime. Wszystkie wydarzenia będą się działy jednocześnie dając przybyłym gościom możliwość korzystania z nich w dowolnym, wygodnym dla nich momencie. Zapraszamy!
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat