Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

GIGANTY 2005

Już po raz drugi Instytut Europa Karpat jest współorganizatorem Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych Dużej Skali, które odbędą się w sobotę i niedzielę 23-24 kwietnia 2005 r. na górze Jodłowiec w Tęgoborzu (k/Nowego Sącza)


Nazywamy je zawodami Gigantów i rzeczywiście te wielkie modele okazale prezentują się na niebie nad Jodłowcem. Podczas zawodów można będzie podziwiać dzieła modelarskiego kunsztu oraz umiejętności sterowania nimi zawodników z całej Polski, a także ze Słowacji.


Pomysłodawcą i głównym organizatorem zawodów jest Sądeckie Towarzystwo Lotnicze Orlik które zajmuje się lotniarstwem i paralotniarstwem, modelarstwem lotniczym oraz - co ważne - pracuje nad tym, by ocalać od zapomnienia historię Szkoły Lotniczej "Tęgoborze".


Przyjazne zbocze góry Jodłowiec, roztaczające się stamtąd malownicze krajobrazy oraz czyste powietrze Sądecczyzny sprzyjają również relaksowi. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej niebanalnej weekendowej propozycji i uczestniczenia razem z nami w lotniczym pikniku.


Rozpoczęcie zawodów nastąpi w sobotę o godz. 10.30 na górze Jodłowiec w Tęgoborzu. Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje, m.in. obloty nowych modeli samolotów na lotnisku w Kurowie.


Modelarzy, którzy mieliby ochotę wziąć udział w zawodach, odsyłamy na strony Orlika (link powyżej), gdzie znajdą regulamin i wszelkie szczegóły.

 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat