Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
 

Linki

MIĘDZYNARODOWY FUNDUSZ WYSZEHRADZKI
MIĘDZYNARODOWY FUNDUSZ WYSZEHRADZKI
Fundusz ustanowiły cztery kraje wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej: Czechy, Polska, Słowacja i Węgry. Finansuje on wspólne inicjatywy instytutcji i organizacji pozarządowych z tych krajów. Preferowane są projekty angażujące partnerów z całej Grupy Wyszehradzkiej. Są też tzw. projekty VISEGRAD+, w których partnerem jest jeszcze inne państwo, np. Ukraina.
 
Chrześcijańska Europa
Chrześcijańska Europa
Serwis internetowy Katolickiej Agencji Insformacyjnej, gdzie można znaleźć aktualności i wiele ciekawych artykułów na temat Unii Europejskiej, jej twórców, tożsamości itp. Są tutaj również informacje na temat świętych patronów Europy i postaci świętych, którzy "jednoczą" kilka krajów. Oprócz tego dokumenty Unii itp. Nie tylko dla katolików!
 
WPROST o Europie
WPROST o Europie
Na stornach popularnego tygodnika znajdziesz aktualności oraz wiele ciekawych i praktycznych artykułów dotyczących życia w UE, np. w działach "Europa w pigułce ", "Praca dla Polaków ", czy "Twój głos w Europie ".
 
korba.pl
korba.pl
Serwis poświęcony edukacji i karierze polskiej młodzieży w krajach UE. Znajdziesz tu aktualności dotyczące edukacji, kariery i pieniędzy oraz ciekawostki na temat poszczególnych krajów Unii.
 
"Pogodna" Europa
Chcesz się dowiedzieć, jaka pogoda w krajach i miastach Europy? Zajrzyj na tę stornę.
 
Euroinfo
Euroinfo
Europinof to program Unii Europejskiej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na stronie programu można znaleźć ciekawe dla ludzi prowadzących działalność gospodarczą informacje o regulacjach prawnych, funduszach strukturalnych, cłach, podatkach itp. dotyczących zarówno całej Unii, jak też obowiązujących w poszczególnych jej państwach.
 
"Zielone Karpaty"
Strona polsko-słowackiego projektu zrównoważonego rozwoju terenów górskich i ochrony bioróżnorodności w Karpatach. Zawira informacje, które zainteresują nie tylko ekologów, ale też "zwyczajnych" miłośników górskiej przyrody.
 
"MAGICZNE KARPATY"
Projekt muzyczny dwojga związanych z Nowym Sączem artystów: Anny Naher i Marka Styczyńskiego, którzy od lat próbują dotrzeć do serca muzycznych tradycji naszej ziemi. Na stronie znajdziesz też informacje dotyczące Galerii "Stary Dom ", którą będąc w Nowym Sączu należy obowiązkowo odwiedzić.
 
Karpaty -
Karpaty - "pasjonaty"
Autorska strona o Karpatach, ukazująca piękno tych gór, widoki, informacje, wiersze i piosenki związane z górami.
 
PTTK KARPATY
PTTK KARPATY
Na stronie znajdziesz informacje dotyczące schronisk na terenie polskich Karpat.
 
EURO.PAP
EURO.PAP
Serwis europejski Polskiej Agencji Prasowej
 
Cerkwie karpackie
Cerkwie karpackie
ZNajdziesz tu zdjęcia karpackich cerkiewek - głównie polskich.
 
Wirtualna mapa Karpat
Wirtualna mapa Karpat
Storna zawiera mapę karpat z zaznaczonymi szlakami i zdjęciami polecanych miejsc.
 
EUROMITY
EUROMITY
Czaem słyszy się plotki lub nawet informacje z wiarygodnych źródeł na temat nieprawdopodobnych pomysłów Komisji Europejskiej - np. o zakazie produkcji kiszonych ogórków itp. Choć niektóre wydają się kosmiczne, okazuje się, że część jest prawdziwa. Z trj storny dowiemy się czy Unia zamierza ustalić grubość i średnicę pizzy oraz czy zaleca prostowanie ogórków.
 
EUROMITY
EUROMITY
Czasem słyszy się plotki lub nawet informacje z wiarygodnych źródeł na temat nieprawdopodobnych pomysłów Komisji Europejskiej - np. o zakazie produkcji kiszonych ogórków w Polsce itp. Choć niektóre wydają się kosmiczne, okazuje się, że część jest prawdziwa. Na tej stronie można przeczytać, czy Unia zamierza ustalić grubość i średnicę pizzy oraz czy zaleca prostowanie ogórków.
 
 
Instytut Europa Karpat · ul. Narutowicza 9a · 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 443 43 07 · fax. (018) 442 39 06 · email: instytut@europakarpat.pl
© Instytut Europa Karpat